عشق اینترنتی و رفتار جنسی مجازی(بی جنبه ها لطفا نخونند)

نزدیکی بدون بدن
امروزه افراد وقت زیادی را صرف یافتن فردی برای نزدیکی و عشق بازی با او می‌کنند. افراد در همه جا به دنبال چنین فردی هستند؛ در مدرسه، در محل کار، در دیسکوها و مشروب فروشی‌ها، در قطار و متروها و در این اواخر هم در فضای اینترنت. در این مورد اخیر است که با استفاده از فضای مجازی، افراد با دسترسی به پایگاه‌های اینترنتی، پست الکترونیکی، اتاق‌های گفتگو، دوربین‌ها و حتی کنفرانس‌های ویدئویی، به صورت آن‌لاین این نوع عشق را تجربه می‌کنند. در چنین فضایی است که فرد هر آن ممکن است زوجی برای خود بیابد تا بدین شکل، روابط مجازی را با وی تجربه کند.
برای برخی، ص.ک.س مجازی نوعی تفریح و سرگرمی تلقی می‌شود، چرا که در چنین شرایطی، می‌توانند در مورد سن، ظاهر، شغل و حتی جنسیت و علایق جنسی خود، خلاف واقعیت را بیان کنند. برای برخی دیگر، ص.ک.س مجازی موضوعی جدی است و حتی آن را نوعی جدید از روابط جنسی بر می‌شمارند.
ص.ک.س مجازی را می‌توان هنر استفاده از اینترنت برای اغوا و ارضای موهومات و علایق جنسی و ایفای روابط جنسی در فضای مجازی دانست. متن، صدا و تصویر به نحوی تبادل می‌شود تا بتواند از لحاظ عاطفی و جنسی هر دو طرف را تحریک کند. در چنین ارتباطی است که آن‌ها رفتارهای جنسی را در ذهن خود مجسم می‌کنند و بدین شکل ارضا می‌شوند.
تفاوت عمده و مهم عشق مجازی با عشق سنتی آن است که فرد نمی‌تواند واقعاً شریک جنسی خود را در دنیای مجازی لمس کند. البته در سال‌های اخیر، اشکال جدید و ابتدایی‌ای در حین عشق بازی اینترنتی به وجود آمده است. به رغم این نوع ابزار ابتدایی، حتی امکان ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین رفتار جنسی یعنی بوسیدن، هنوز هم شبیه سازی نشده است.
داستان‌ها و حکایت‌ها از روابط جنسی در اینترنت، یک عنصر مشترک دارد و آن هم این که افراد، نوعی شکاف جدی و حتی زجرآور بین روح و جسم خود تجربه می‌کنند. در چنین روابطی است که بسیاری از جنبه‌های ذهنی و روانی روابط جنسی تحقق می‌یابد اما از لحاظ جسمانی، فرد به هیچ وجه ارضا نمی‌شود. بسیاری از افراد مبتلا به این نوع عشق، صریحاً اعلام می‌دارند که به رغم وجود فاصله فیزیکی بین خود و شریک جنسی‌شان، همة احساسات خود را در فضای اینترنت به زبان می‌آورند.
با وجود چنین شواهدی است که می‌توان اینترنت را امکانی برای تحقق نزدیکی بدون بدن برشمرد که روابط تنها در بین چشم و گوش افراد شکل می‌گیرد و افراد در توهم نوعی خلوت و نزدیکی به سر می‌برند. به رغم دروغین بودن چنین ارتباطی، شاهدیم که هم اکنون برخی از عشق بازان مجازی، برای چنین عشقِ بازسازی شده‌ای ارزش بیشتری نسبت به عشق سنتی یا همان روابط جنسی بدنی قائلند.
البته این نوع عشق هم برای خود شرایط خاصی پیدا کرده است، به طوری که بررسی‌ها نشان داده که انرژی فرد به اشکال مختلف در روابط نمادین ذخیره می‌شود. چنین افرادی، پس از آن که زوج اینترنتی‌شان آن‌ها را رها می‌سازد، دچار درد و ناراحتی شده و با بازگشت و یا حضورشان در چنین فضایی، شادمان می‌گردند. اساساً این نوع روابط نمادین با نشانه‌ها و نتایجی هم چون روابط در دنیای واقعی همراه است که واکنش‌های روانی آن، هم چون تحریک جنسی، عرق سرد نشستن بر بدن، لرزش و … از نمونه‌های بارز آن است.

راز عشق اینترنتی

پیش از آن که مردم ص.ک.س مجازی را تجربه کنند، هیچ تصوری ندارند که چنین روابطی می‌تواند تا این میزان تأثیر گذار باشد. فضای مجازی آدمی را قادر می‌سازد تا وهم را با وهم مرتبط سازد؛ وهمی که به کانون احساسات و افکار افراد وارد می‌شود. با خواندن و نوشتن مطالب شهوانی، فرد در نوعی وهم غرق می‌شود و این توهم به واقعیت بدل می‌شود. بر پایه توهمات شخصی است که افراد می‌توانند در چنین فضایی، نوعی ایده‌آل از معشوق خود ترسیم و با آن عشق بازی کنند. چنین فضایی مردم را قادر می‌سازد تا توهمات خود را به احساسات دیگران نفوذ دهند. فرد تصور می‌کند که زوج مجازی‌اش در احساسات او شرک است و او را کاملاً درک می‌کند. حتی در برخی موارد، شرایط به محوی است که به واسطه ظهور و حضور محض احساسات و توهمات، چنین فردی در نظر خود نوعی عشق واقع‌گرایانه‌تر و ایده‌آل‌تر را تجربه می‌کند.
البته امنیت و گمنامی دو عامل مهمی هستند که به این روابط حال و هوایی دیگر می‌بخشند، به طوری که در مدتی بسیار کوتاه، شاهد خلوت و نزدیکی افراد در چنین فضایی هستیم.
در چنین روابط مجازی‌ای، مردم صرفاً به دنبال احساسات خود نیستند بلکه فرصتی می‌یابند تا در خلال این روابط یا پس از آن دست به استمناء زنند. به عبارتی دیگر، ص.ک.س مجازی اساساً به نوع پیچیده‌ای از استمناء می‌انجامد. افراد با تحریک جسمی و روحی خود، حتی بدون آن که طرف مقابل متوجه شود، دست به خود ارضایی می‌زنند.
ص.ک.س مجازی با گوش و چشم
ص.ک.س در اتاق‌های گفتگو به شکلی است که حس‌های پنجگانه نمی‌توانند نقش مهمی در آن داشته باشند و این تنها توهم آن‌هاست که نقش اصلی را دارا است. در حالی که تصورات و توهمات در چشمان شکل می‌گیرد، چشم چیزی را نمی‌بیند، گوش هم نمی‌شنود، بینی بویی را احساس نمی‌کند، زبان چیزی را لمس نمی‌کند و پوست هم احساس و تماسی ندارد. به عبارت دیگر، در چنین رفتاری، روابط ص.ک.س مجازی محدود به برخی پیام‌های دیداری و شنیداری است. از همین رو، نیاز به دوربین‌های مخصوص که به افراد اجازه‌ی مشاهده‌ی یکدیگر را بدهد، جدی شد؛ دوربین‌هایی که همزمان به آن‌ها اجازه رویارویی و صحبت همراه با تصویر را می‌داد. با ورود این دوربین‌ها، علاوه بر رفتار شنیداری و دیداری، دیگر نیازی به استفاده از صفحه کلید برای نوشتن پیام‌ها باقی نماند. این نوع دوربین‌ها به راه حل مناسبی برای ارضای نزدیک به واقعیت تبدیل شدند. جدای از استفاده عاشقان اینترنتی، اهداف تجاری نیز به میزان قابل توجهی مطرح شد. امروزه در پایگاه‌های مختلف، زنانی را شاهدیم که به ازای هر دقیقه، مبلغ خاصی را دریافت می‌نمایند تا در برابر دوربین و مقابل چشمان مشتری، یا خود را ارضا کنند یا با رفتارهای شهوانی خود، طرف مقابل را ارضا سازند. اما شکل پیشرفته‌تر این نوع تجارت در قالب کنفرانس‌های اینترنتی تجلی یافته است. در چنین فضایی است که زنان و مردان حرفه‌ای و یا تازه‌کار، در فضاهای مختلف منزل، از اتاق خواب گرفته تا زیر زمین و یا اتاق‌های زیر شیروانی، به ص.ک.س هم زمان و دسته جمعی می‌پردازند. حتی شرکت‌های متعددی هم اکنون با ارائه تجهیزات ویژه چنین ص.ک.سی، برای خود درآمدی سرشار فراهم آورده‌اند. جدای از شرکت کنندگان در این کنفرانس‌های مجازی، شاهد حضور میلیون‌ها بازدید کننده هم می‌باشیم. چنین امکاناتی را می‌توان خالق فاحشه‌های اینترنتی دانست که ابتدا در قالب لذت جویی و سپس در شکل یک تجارت، به این فضاها روی آورده‌اند.
ورود ابزار ارگانیسم جنسی زنان به دوره ویکتوریا باز می‌گردد. اولین ابزار مکانیکی در سال 1880 توسط پزشک انگلیس ابداع شد که نوعی لرزاننده خاص بدن و مخصوص زنان بود. در حالی که از این لرزاننده ابتدا در قالب نوعی وسیله درمانی برای رفع هیستری ویژه زنان استفاده می‌شد، اما کم کم به وسیلة ارضای جنسی آن‌ها تبدیل شد.
ورود ابزار الکتریکی و نیز استفاده از باتری در این لرزاننده سبب ارزان و قابل حمل شدن آن شد. به تدریج بیماران مبتلا به هیستری به خرید آن و استفاده شخصی در منازل روی آوردند و سپس به وسیله‌ای نسبتاً رایج برای زنان تبدیل شد. بالاخره در دهه 1930، این وسیله کم‌کم از عرصه تبلیغات کنار رفت. اما در دهه 1960، در نتیجة انقلاب در عرصه ص.ک.س و ظهور فمینیسم، این ابزار پزشکی به ابزاری کاملاً جنسی تبدیل شد و جای خود را در فروشگاه‌ها پیدا کرد. عرضه و فروش این وسله لرزاننده، بدون پوشانیدن با هدف استفاده از آن، هم اکنون بدون هیچ محدودیتی ادامه دارد.
گسترش اینترنت و تکنولوژی‌های مجازی سبب شده تا فرد بدون تماس فیزیکی ص.ک.س را تجربه کند. ظهور ابزار خاص ص.ک.س هم چون آلت‌های مصنوعی برقی یا همان دیلدوها و یا کلاه‌های تحریک کننده، از نمونه‌های بارز این پدیده‌اند. با استفاده از چنین ابزاری، افراد می‌توانند با طرف مقابل خود در سراسر دنیا، صص.ک.س را تجربه کنند؛ ص.ک.سی که فرد از آن سوی اقیانوس‌ها می‌تواند طرف مقابل را کنترل و به اوج لدت جنسی برساند و البته نیازی به کاندوم و همچنین ترسی از حاملگی وجود نداشته باشد.
اولین نمونه‌های این تکنولوژی توسط شرکت‌های «دیجیتال ص.ک.س» و «سیف ص.ک.س پلاس» به بازار عرضه شد. شرکن سیف ص.ک.س پلاس با ارائه نوعی جعبه مشهور به «جعبه سیاه» که به کامپیوتر متصل می‌شود، فرد را قادر می‌سازد تا از ابزار متعدد ص.ک.سی هم چون دیلدو، لرزاننده‌ها، دستگاه تحریک سینه‌‌ها و … بهره ببرد. این ابزار که توسط موس کامپیوتر قابل کنترل هستند، سبب می‌شوند تا فرد از فواصل دور از آن‌ها بهره ببرد. امروزه پایگاه‌های اینترنتی متعددی عهده‌دار این صنعت هستند. از دیگر شرکت‌های مشهور عرصه ص.ک.س اینترنتی می‌توان به ویوید اشاره نمود که برای نخستین بار نوعی لباس کامل ص.ک.س مجازی را طراحی و به بازار عرضه کرد. این لباس که کل بدن را می‌پوشاند، مجهز به 36 حس‌گر در فضاهای خاص بوده که با کلیک موس طرف مقابل، می‌توان قسمت‌های مختلف بدن فرد را تحریک نمود. به واسطه گسترش و نوآوری تکنولوژی، دیگر این موارد را نباید در داستان‌های علمی تخیلی جستجو کرد. کاربران این نوع لباس معتقدند که حرکت موس توسط طرف مقابل که به تحریک آن‌ها می‌انجامد، چنان تأثیری بر آن‌ها دارد که شهودی‌ترین ص.ک.س را از فاصله‌ای دور تجربه می‌کنند.
جدای از متن، تصویر، صدا و فیلم‌های ویدئویی، حس بویایی، حسی است که در این نوع ص.ک.س نقشی ندارد. اما به مدد تکنولوژی پیشرفته در عرصه اینترنت، نوعی شیوه جدید در حال رواج می‌باشد؛ شیوه‌ای که امروزه دو شرکت پیشگام آن بوده‌اند. آن‌ها مصمم هستند که «بو» را هم به فضای اینترنت بکشانند که البته در ادامه تلاش‌هایشان شاهد عرصه بوی لیمو یا توت فرنگی به فضای اینترنت بوده‌ایم.
بو همانند طیف رنگ که مشتمل بر رنگ‌های مختلف است از بخش‌های مختلفی که حدود یک هزار بخش می‌باشد، تشکیل شده است. این شرکت در نتیجه تحقیق و تلاش خود تا کنون توانسته است شصت قسمت از این طیف بو را به فضای اینترنت وارد سازد.
از دیگر موارد قابل تأمل در مورد این نوع ص.ک.س آن است که حتی داشتن زوج یا معشوق واقعی در زندگی حقیقی نیز مانعی برای پراختن به این روابط مجازی نیست. چنین افرادی، به هیچ وجه چنین روابط مجازی‌ای را نوعی خیانت در زندگی زناشویی خود نمی‌دانند. حتی در موارد متعددی، این روابط به قدری گسترش یافته که جایگزین روابط واقعی شده است. این وضعیت را می‌توان تهدیدی علیه روابط ریشه‌دار مرسوم زناشویی دانست.
در شرایط کنونی، کاربران به راحتی و به طور مخفیانه می‌توانند دست به گفتگوها و رفتارهای شهوانی بزنند و ترس از گیر افتادن توسط همسرانشان را ندارند.

به طور خلاصه می‌توان ص.ک.س مجازی را ص.ک.سی بر شمرد که تقریباً با کمترین مخاطره و هزینه همراه است. فرد در هر ساعت از شبانه روز می‌تواند فرصتی برای ارضای خود در فضای مجازی بیابد. بی‌شک شکل گیری چنین شرایطی و گسترش چنین خلوت‌های مجازی‌ای می‌تواند نقطه آغازی برای انقلاب دیگری در عرصه ص.ک.س باشد.

/ 21 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منم!!!!!

جون من اسم عشق و از رو این کثافت کاریا بردارین..... به این میگن هوس بازی مجازی! نه عشق مجازی.... نمیدونم درباره همچین آدمایی چی بگم.... فقط میگم خیلی بدبختن!!!

نيلوفر

كاملا با حرفاتون موافقم وشايد علت اين رفتارها اينكه استفاده از اينترنت هنوز فرهنگ سازي نشده و مردم فرهنگ استفاده از اينترنت رو هنوز ياد نگرفتن [نگران]

فروغ..

خیلی زیاد شده خیلی... هر نا آشنایی که بهت pm میده ته حرفش میرسه به این!! من مخالفم..100%

ترنم

سلام میسی از شعری که تو وب تینا گذاشته بودم تعریف کرده بودی!دوس داشتی بیا وبم

مهداد

لطفا چرت و پرت نگین من دو ساله با یکی تو اینترنت دوستم خیلی هم با هم خوبیم عشق اینترنتی خیلی بهتره چون به قول خودت طرف رو لمس نمیکنی ,و این باعث جلوگیری از بیشتر کثافت کاری ها میشه ................... جو گیر نشین خواهشن همه که بد نیستن

بشری

عالیییییییی گفتی داداشیییییییییی[قلب] احسنتتتتتتتتتتت[تایید]

مهسا

روزگاری بود برای سلام کردن به جنس مخالف صداها می لرزیدند!!! روزگاری شد برای گفتن دوستت دارم , قلب ها لرزیدند !!! و حالـــا . . . . روزگاری است که به راحتی حرف از سکس می زنند و فقط " تخت " ها می لرزند !!! با سلام. داداش طرف بیخ گوشته ناتو از اب در میاد چه برسه به عشق اینترنتی.زکی .خدا به دادمون برسه. به ما هم سرس بزن

مریم رحمتی

درختی خشک را مانم به صحرا که عمری سر کند تنهای تنها نه بارانی که آرد برگ و باری نه برقی تا بسوزد هستیش را "فریدون مشیری" ×-×-×- http://2000md.blogfa.com/ http://maryam361.blogfa.com/

سمیه

مطلبی که گفته شد کاملا واقعییته اما با یه چیز مخالفم اینکه به ازدواج ختم بشه خوبه خوب نیست چون این جور رابطه ها اعتیاده اعتیاد به دنیای مجازی این جور آدما میخوان عشقشون تو مانیتور بمونه